Milas Ziraat Odası

Vatan Hürriyet Ekmek

ZOBİS
ZOBİS
Milas Ziraat Odası > Haberler > Hortumun vurduğu Ekizköy'de hasar tespit çalışması yapıldı

Hortumun vurduğu Ekizköy'de hasar tespit çalışması yapıldı

Milas Tarım ve Orman Müdürü Eşref Arslan ve Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, 15 ağacın yerinden söküldüğü ve 40 ağacın kısmi zarar gördüğü Ekizköy’de incelemelerde bulunarak, yöre halkına geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

 

Milas’a bağlı Ekizköy Mahallesi’nde dün yaşanan hortum felaketi, evlerin ve ahırların çatılarının, çam ve zeytin ağaçlarının zarar görmesine neden oldu. Milas Tarım ve Orman Müdürü Eşref Arslan ve Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, hortum afetinin ardından başlatılan hasar tespit çalışmalarına katıldı.

Yöre halkına geçmiş olsun dileklerinde bulunan Müdür Arslan ve Başkan Atıcı, 15 ağacın kökünden söküldüğünü, 40 ağacın ise kısmi şekilde zarar gördüğünü, 2 ev ve 2 ahırın çatısının uçtuğunu bildirdi.

Zarar ziyan tespitlerine başlanarak, tutanak altına alındığı kaydedildi.

Öte yandan Muğla Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Seydikemer ilçesinde etkili olan dolunun verdiği zarara dikkat çekildi.

“Muğla’da Doğal Afet...” başlığıyla paylaşılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimiz Milas ve Seydikemer İlçelerinde hortum ve dolu afeti meydana geldi. Milas Ekizköy Mahallesinde meydana gelen hortumda 15 ağaç yerinden sökülmüş, 40 ağaçta ise kısmi zarar meydana gelmiş ve 2 ahırın çatısı uçmuştur. Seydikemer Karadere Mahallesinde meydana gelen doluda 10 dekar sera alanı zarar görmüştür. Milas ve Seydikemer İlçe Müdürlüğü ekiplerimiz hemen zarar ziyan tespitlerine başlamışlar ve tutanak tutmuşlardır. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak üreticilerimize ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”