Milas Ziraat Odası

Vatan Hürriyet Ekmek

ZOBİS
ZOBİS
Milas Ziraat Odası > Haberler > 2020 YILI ÇKS KAYITLARI BAŞLADI

2020 YILI ÇKS KAYITLARI BAŞLADI

Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, 2020 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurularının başladığını duyurarak, kayıt yaptıran çiftçilerin desteklemelerden yararlanabileceğini söyledi.

 

Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, 2020 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurularının başladığını duyurdu. Milaslı çiftçileri 2020 üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) konusunda bilgilendiren bir açıklama yapan Başkan Atıcı, kayıt yaptırmayan çiftçilerin desteklemelerden yararlanamayacağına dikkat çekti.

Başvuru işlemlerinin Milas Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Milas Ziraat Odası Başkanlığı’ndan yapıldığını kaydeden Başkan Atıcı, “2020 üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuruları, 1 Eylül itibariyle başladı ve başvurular, 30 Haziran 2020'de sona erecek. Kayıt yaptıran çiftçilerimiz; mazot, gübre, yem bitkileri, zeytinyağı, iyi ve organik tarım gibi tüm desteklemelerden yararlanabilecek. Ancak başvuru yapmayan çiftçilerimiz bu desteklemelerden mahrum kalacak. Desteklemelerden yararlanmak için çiftçilerimizin ÇKS kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor.” dedi.